On bir ayın sultanı Ramazan- Şerifi uğurlamanın buruk hüznünü yaşarken Ramazan Bayramı’na erişmiş olmanın eşsiz huzur ve mutluluğu içerisindeyiz.
 
        Mübarek Ramazan Ayı’nı ilçemizde kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularıyla idrak ettik, bereket ve manevi güzelliklerin  tezahür ettiğine şahit olduk.
Siz kıymetli ilçe sakinlerimizi ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumuz Sokak İftarları birlik, beraberlik ve dayanışmanın merkezi olurken, sosyal hayatımızın çatısı olan komşuluk ve diğerkâmlık bu sofra etrafında yeniden hatırlandı ve güçlendi.
Gönül Sofrası’nda toplumun tüm kesimleriyle buluşmanın ve paylaşmanın eşsiz güzelliğini yaşadık.
Bu vesileyle sofralarımıza iştirak ederek sosyal dayanışma, huzur ve kardeşliğe katkıda bulunan tüm ilçe sakinlerimize teşekkür ediyorum.
Umuyorum ki ilçemizde yeşeren dayanışma kültürü yaşamın tüm alanlarında kendini gösterir ve daim olur.
 
Değerli Van’lı  hemşehrilerim,
Bayramlar insanlarımızın kırgınlık ve dargınlıklarından arınarak, sevgi, saygı ve hoşgörü duyguları içerisinde kucaklaşmalarına vesile olan özel günlerdir, bu günlerin kadrini ve kıymetini bilelim, varsa akraba, aile efradı ve komşular arasındaki kırgınlık ve küskünlüleri unutalım, hep birlikte kucaklaşalım.
Bu duygular içerisinde sizlerin, ailenizin ve sevdiklerinizin Ramazan Bayramı’nı can-ı gönülden kutluyor, ipekyolumuza, ülkemize ve tüm İslam Alemi’ne hayırlar getirmesini temenni ediyorum.