İlimizde meydana gelen 23 Ekim 2011 ve 9 Kasım 2011 depremlerinin yarattığı can ve mal kayıplarının acıları tazeliğini korumaktadır.
   Deprem riskiyle her an karşı karşıya olduğumuz gerçeğinden hareketle, gerekli tedbirlerin zamanında alınması, acil durumlarda bilinçli olarak arama kurtarma çalışmaları yapacak ekiplerin sayılarının arttırılması, küçük yaştan itibaren depremlerde nasıl hareket edilmesi gerektiğine yönelik  eğitimlere ağırlık verilmesi, depremi en az kayıpla veya kayıpsız olarak atlatmamız açısından çok önemlidir.
  Bu çerçevede, gelecek nesillere önce deprem bilinci sonra da daha dayanıklı bir yapılaşma bırakmak ve hem kamu, hem de özel sektör olarak yapılacak tüm yapıların kanun, tüzük ve yönetmeliklerin öngördüğü standartlara uygun olarak yapılmasını sağlamak öncelikli görevimizdir.
  Bu düşüncelerle, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyor, ilimizin ve ülkemizin bir daha böyle felaketlerle karşılaşmaması temennisiyle saygılarımı sunuyorum.
                     
 
 
                                                                                                                       Cemil Öztürk
                                                                                                                 İpekyolu Kaymakamı